Велика победа Партизана у Келну, црно-бели коло воде у Групи Д Лиге конференције
|Келн: Фудбалери Партизана остварили су важан тријумф у Келну, у мечу трећег кола Лиге конференције. Светозар Марковић постигао једини погодак на мечу, већ у деветом минуту. Црно-бели преузели прво место на табели Групе Д, са истим бројем бодова као и Ница. У наредном колу, Келн долази у Београд.
Партизан покорио Немачку, са првог места у групи чека наредно коло
Изузетно важну победу извојевао је Партизан у Келну, у оквиру трећег кола Групе Д Лиге конференције.
Против екипе која је важила за главног фаворита за пласман у наредну рунду такмичења, црно-бели су одиграли зрело, храбро, борбено и остварили велики тријумф пред наставак такмичења.
Тренер Партизана Гордан Петрић ушао је у меч са офанзивном поставом, у шпицу напада били су Рикардо Гомеш и Андрија Павловић, а такав приступ мечу се исплатио.Већ у 9. минуту Партизан је дошао до предности – Натхо је извео слободан ударац, а Светозар Марковић био најбољи у скоку и ударцем главом савладао голмана Келна.
Покушао је домаћи тим да узврати, а најбољу прилику за Келн пропустио је Адамјан, који је у 23. минуту погодио пречку Поповићевог гола.
Могли су црно-бели у финишу првог дела да увећају предност, али је лопта, после ударца Урошевића, некако завршила на стативи гола који је чувао Швабе.
Келн је офанзивно ушао у друго полувреме, али су црно-бели били ти који су имали озбиљније прилике – Мениг и Павловић су покушали у два минута, али је у оба наврата Швабе одлично интервенисао.
Домаћи састав је нападао, а Партизан стварао прилике – Андраде је у 90. минуту могао да реши питање победника, али је из више него изгледне ситуације шутирао право у Швабеа.
У седмом минуту надокнаде умало да црно-бели учине оно што играчи Келна нису успели, али је неспретан ударац Вујачића ка свом голу маестрално зауставио голман Поповић.
Партизан је, после два ремија на старту такмичења, дошао и до прве победе и заузима прво место на табели Групе Д са пет освојених бодова, колико има и Ница.
Келн је остао на четири бода, екипа Словацког је последња са једним бодом.
У наредном колу Партизан ће поново играти против Келна, овога пута у Београду, на стадиону у Хумској.
Крај меча, победа Партизана 1:0
90+’ Играће се још седам минута надокнаде времена
90′ Андраде пропушта прилику да овери победу
76′ Нова измена у црно-белом тиму
67′ Прва измена у тиму Партизана
64′ Велика шанса за Павловића
62′ Прети Партизан преко Менига
59′ Келн све опаснији
52′ Иницијатива Келна без гола
46′ Настављен је меч у Келну
Полувреме, Партизан води у Келну 1:0
41′ Статива за Партизан
31′ Велика прилика за Дица, Поповић брани
23′ Адамјан погађа пречку
20′ Теренска иницијатива Келна
9′ ГОООЛ! Партизан води голом Марковића!
Одличан почетак црно-белих у Келну – Натхо је извео слободан ударац, а Света Марковић био највиши у скоку и затресао мрежу немачке екипе!
1′ Почео је меч у Келну
Одата почаст Милутину Шошкићу
Утакмицу суди Шпанац
Офанзивна постава црно-белих
Састави тимова
Келн: Швабе, Шиндлер, Килијан, Солдо, Педерсен, Дуда, Мартел, Кајнц, Хусеинбашић, Диц и Адамјан;
Партизан: Поповић, Филиповић, Вујачић, Марковић, Урошевић, Траоре, Натхо, Мениг, Дијабате, Павловић и Гомеш.

Табела Групе Г
2. Келн 4 (-1)
3. Партизан 2 (-1)
4. Словацко 1