Јавите нам! Желите нешто лепо и добро са свима да поделите?

Почела приjава за ваучере

Београд – Грађани коjи испуњаваjу услове од данас могу на шалтерима Пошта Србиjе да поднесу приjаве за ваучере у вредности од 5.000 динара за плаћање смештаjа на некоj од туристичких дестинациjа у Србиjи коjе субвенционише држава.

Vaučeri za letovanje 6 7 2015Грађани коjи испуњаваjу услове од данас могу на шалтерима Пошта Србиjе да поднесу приjаве за ваучере у вредности од 5.000 динара за плаћање смештаjа на некоj од туристичких дестинациjа у Србиjи коjе субвенционише држава.

Грађанима су на располагању 243 угоститељска обjекта у Србиjи коjа су се приjавила на конкурс а њихов списак могу прочитати на интернет страници Mинистарства трговине, туризма и телекомуникациjа.

Рок за подношење приjава jе 15. jул а корисник на шалтеру поште поред приjаве треба да приложи фотокопиjу личне карте, потврду о резервациjи смештаjа за наjмање пет ноћења на коjоj мора стаjати да jе период резервациjе од 1. августа до 20. новембра ове године, као и потврду о стицању права по неком од критериjума за доделу ваучера.

Ваучере могу добити пензионери, незапослени са евиденциjе Националне службе за запошљавање, корисници права на додатак за помоћ и негу другог лица, запослени и ратни воjни инвалиди чиjа примања не прелазе 60.000 динара.

Пошта приjаве шаље Mинистарству трговине, туризма и телекомуникациjа, а корисницима коjи по критериjумима министарства буду испунили услове за летовање са попустом, путем поште биће достављени персонализовани ваучери препорученом пошиљком.

Влада Србиjе jе 18. jуна усвоjила Уредбу о условима и начину доделе средстава за подстицање развоjа домаћег туризма, коjа предвиђа поделу ваучера за субвенционисано коришћење услуге смештаjа у угоститељским обjектима у Србиjи.

Извор:Танјуг